30 Tem 2012

salyangoz satıyoruz!

Ne istiyorsunuz alevilerden? 11 ayın sultanı ramazan ayınızı yaşasanıza. Gün boyu 'oruçlu ağzımla şimdi söyletme beni' diye beylik laflar edip, aklınıza 'güzel' kavramını getirmeyerek ''çık çık' nidaları arasında 'haşa' kelimesine sıkışmış orucunuzu tutsanıza... Peygamber sofrası kurup 'ohh çok yedim' diye kalksanıza iftar sofralarınızdan.. Biz bi şey diyor muyuz size?

 Peki size ne oluyor efendiler. Davul çalmasını istemediği için ev taşlamalar. 'Gitsin onları istemiyoruz' diyen belediye başkanı... 'Sizi Sivastaki gibi yakacağız' çığrışları... Sizin bir Sivas'ınız var. onunla övünün siz...

Eyy Beyaz Tv muhabiri... Davul çalıp, sahura kalkmayla müslüman olunsaydı...
İlk önce davulcular gider cennete!
Müslüman mahallesinde salyangoz satmak ne demek? Müslüman olmak ne demek?
Malatya'da 500 kişiyi bastıramayan devletim, taksimdeki 50 kişiyi çok güzel püskürtmüşsün. işine geliyor değil mi? Müslümanlık bu demek!
Neden hiçbir yayın organında yok olaylar? Salyangoz satıyoruz çünkü biz! Dini salyangoz yapan tv muhabirimiz var medyanın başında!

Siz bir şey yapmayın efendiler... Sabah orucunuzu tutun aklınıza katletmeyi getirmeyin. Ölümü, sizin gibi düşünmeyen  insanları yakmayı getirmeyin aklınıza günah ya! İftardan sahura kadar düşünün ama. Nasıl yakarım diye, nasıl taşlarım?.. Gidin sevişin, iftardan sahura mubah çünkü her yol! tıka basa yiyin, tok karnınızı ovuştura ovuştura gidin ev taşlayın!

Allah kabul etsin.!!


ps: oruçla yok bir alıp veremediğim, alevi anneannem ramazanda tutar orucunu, sünni babaannemin 3 aylarda tuttuğu gibi... oruca değil öfkem, ramazana hiç değil. oruç tutup ev taşlamayı düşünene sitem!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder